четвер, 21 січня 2016 р.

До Дня соборності України     22 січня – одна з найважливіших історичних дат для України. Цього дня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а у 1919 році, вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу.
      Швидко спливає час бурхливого сучасного життя. Змінюється політична карта світу, знову стає вартісним те, що вважалося пережитком минулого.
       Сьогодні, як ніколи, відчувається, що дуже довго Україна була поділена на дві частини. Але ми - єдиний народ, який має одну соборну державу. Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – економічно й духовно багатої, вільної й демократичної держави, якою пишатимуться наші нащадки. Давайте працювати на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
    Шкільна бібліотека запрошує читачів ознайомитися з матеріалами, присвяченими Дню соборності України розміщеними в інформаційному куточку "Україна і українці:під синім небом Батьківщини", в якому читачі можуть ознайомитися з історією свята, його історичним значенням для нашого народу, святкуванням Дня соборності в наші дні.
     Боротьба за територіальну цілісність та незалежність триває і в наш час. У бібліотеці створена тематична виставка, присвячена борцям за незалежність нашої держави в сучасний період "Небесна сотня.Ми памятаємо".


Також читачі можуть  ознайомитися з матеріалами книжкової виставки "Це моя Україна, це моя Батьківщина"

Ця книжкова виставка запрошує  читачів нашої бібліотеки у подорож по рідній землі. Україна - це твоя Батьківщина. Усі ми громадяни незалежної України, бо живем на цій землі, знаємо свою співучу українську мову. Спілкуємося, любимо і шануємо своїх батьків, свою землю, рідний край.

Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!


Немає коментарів:

Дописати коментар